← Atpakaļ

Somatoformi veģetatīvā disfunkcija

1818. gadā terminu “psihosomatika” medicīnā ieviesa vācu ārsts Hainrots, kas vēlāk specializējās psihiatrijā. Tolaik morāles aspektu gaismā daudzu ķermeņa slimību izcelsme tika skaidrota ar psihiskiem procesiem. “Nelabas un grēcīgas” kaislības, piemēram, dzimumdzīve, tika uzskatītas par tuberkulozes, epilepsijas un vēža izraisītājām. Pēc aptuveni desmit gadiem radās pretējs vārds – somatopsihisks – un uzskats, ka atdalīt ķermeni no pasaules ir tas pats, kas atdalīt dvēseli no ķermeņa, un ka slimības jāuzlūko par ķermeņa vājprātu.


Psihosomatisko traucējumu cēloņi

Konflikti

Biežākie psihogēniskie slimības izraisošie (emocionālie) faktori ir cilvēka apzinātie un īpaši neapzinātie konflikti un dzīves krīzes.

Agresivitāte un frustrācija, kad organismā raisās cīņas un bēgšanas reakcija, kas ieilgst un negūst izlādēšanās iespējas, piemēram, aizturētas un apspiestas dusmas ģimenē un darbā.

Bezcerība un bezpalīdzība, kas izraisa depresijas un padošanās reakciju.

Dusmojoties vai baidoties aktivējas cilvēka simpatiskā nervu sistēma, sasprindzinās šķērssvītrotā muskulatūra. Ja šīs emocijas turpinās ilgstoši, rodas sāpes galvā, mugurā.

Attīstības teorija

Šī teorija…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti