Žurnāli

JŪNIJA NUMURA SATURS

D. Sumerags: Hipokrats teicis: cilvēkam ir jāzina, kā palīdzēt pašam sev slimības laikā, neaizmirstot, ka veselība ir vislielākā bagātība. Arī šajā žunāla numurā lasītāji uzzinās interesantus faktus par veselību un mākslu.

Operdziedātāja Karlo Menardi komentāri rakstā "Medicīnas izpausmes operas alegorijās" atsauca atmiņā dažus gadījumus no manas foniatra ārsta prakses Latvijas Nacionālajā operā, kad "Traviatas" trešajā cēlienā pēkšņi dzirdu - skatuves menedžere sauc: "Dakteri steidzīgi uz skatuves!" Paķēru aptieciņu, spiediena mērāmo aparātu, ožamo spirtu un devos uz skatuves pusi. Pa ceļam sāku domāt: "Traviatas" 3. cēliens, galvenā varone mirst no tuberkulozes, laikam vajadzīgs aktieris, kas atveido dakteri. Cits notikums: operas laikā manā ārsta kabinetā ieskrien galvenais varonis tenors un jautā, vai ir kādas zāles. "Kādam nolūkam zāles?" - "Indēties vajag!" Iedevu fizioloģiskā šķīduma ampulu, ko solists lieliski izmantoja kā butaforiju uz skatuves, iedzerot pirms miršanas.

Sāpes ir fiziskas un dvēseliskas ciešanas, kas pasliktina dzīves kvalitāti. Reimatoloģes I. Buliņas komentāros apkopotas rekomendācijas pretsāpju terapijai artrīta gadījumā. Gribu novēlēt sev un kolēģiem atlicināt vairāk laika sarunai ar pacientu, lai viņu nomierinātu un uzmundrinātu. "Domas par sāpēm ir ne mazāk mokošas par pašām sāpēm," - tā Seneka.

Dr. J. Adītājas raksts par meteorismu atgādina, ka medicīnā nav sīkumu. Bet rakstā par krūts vēzi uzsvērts, cik nozīmīga ir profilaktiska krūts dziedzera mamogrāfija un ķirurga, patanatoma un radiologa sadarbība.

Vasaras saulgriežu mēnesī novēlu piedzīvot Jāņu nakts burvestības, izdziedāt līgo dziesmas un atrast savu papardes ziedu!

JŪNIJA NUMURA SATURS

Medicīnas un farmācijas raksti

 • Psoriāzes vasaras tips. Elga Možeika
 • Hipertensija gados jauniem cilvēkiem. Iveta Norko
 • Meteorisms- simptoms kam nopietnākam. Jolanta Adītāja
 • Terapijas iespējas labdabīgas prostatas hiperplāzijas gadījumā. Ainārs Treilons, Guntars Sperga
 • Krūts vēzis. II daļa: morfoloģiska un vizuāla diagnostika. Andrejs Srebnijs, Sergejs Isajevs, Daina Greiškalna
 • Ceļotāju tromboze. Ints Bruņenieks
 • Beta adrenoblokatori. Antons Skutelis
 • Artrīta izraisītu sāpju pārvaldība. Santa Pildava, Inita Buliņa

 Sabiedrības raksti

 • Kas ir aiz sarkanajām līnijām un asinsgaršas mutē? Intervija ar Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētāju Ivaru Eglīti
 • Doktora grāds: kā iegūt ieejas biļeti zinātnē? Kā doktorantūras studijas tiek organizētas Latvijā, kā - pasaulē, kāda ir to kvalitāte un pašmāju doktorantu radītā zinātnes "valūta"? Viedokli pauž: A. Pētersons, S. Lejniece, I. Taivāns, G. Strazda, J. Vētra, M. Kapickis, Ē. Šmagris
 • Ko atvest no šampanieša dzimtenes? Latviešu radioloģes Sanitas Ponomarjovas Reimsas slimnīcas neiroinvazīvajā radioloģijā
 • Medicīnas izpausmes operas alegorijās Itāļu operas pazinēja un operdziedātāja Karlo Menardi priekšlasījums "Medicīna itāļu operās"
 • Pavisam "vecie", mazliet "vecāki" un "jaunie" pacienti... Uz 10 jautājumiem atbild Farmācijas jomas konsultatīvās padomes vadītāja Agnese Ritene

Drukātais žurnāls nonāks lasītāju pastkastēs - no 5. - 7. jūnijam (atkarībā no piegādes reģiona).

Gribi lasīt šī numura rakstus portālā?

Tas ir iespējams! Visa mēneša garumā ik nedēļu portālā publicējam 3 rakstus no pēdējā žurnāla numura. Seko jaunākajām publikācijām portāla sadaļā "Doctus iesaka" vai arī pievienojies Doctus Twitter un Facebook sekotājiem!

Šā numura sabiedrības raksti pilnā apjomā tikai drukātajā žurnālā. Portālā piedāvājam lasīt fragmentus.

Uz augšu ↑