← Atpakaļ

Krūts vēzis. II daļa: morfoloģiska un vizuāla diagnostika

Turpinām rakstu sēriju par krūts vēzi, pirmajā daļā aplūkojām šīs nopietnās saslimšanas epidemioloģiju un riska faktorus. Šajā rakstā pievēršamies krūts vēža morfoloģiskai un vizuālai diagnostikai, uzsverot biežākos morfoloģiskos variantus un labākos diagnostiskos rīkus šo ļaundabīgo audzēju atpazīšanai un novērtēšanai. Aplūkojam gadījumus, kad mamogrāfija ir efektīvs diagnostiskais līdzeklis un kad jāizvēlas cita diagnostikas metode.


Piena dziedzera anatomija un histoloģija

Piena dziedzeris sastāv no parenhīmas, ko viedo daiviņas un vadi, un no stromas, ko veido taukaudi, saistaudi un asinsvadi. Stroma ir galvenā orgāna sastāvdaļa nelaktējošā piena dziedzerī, bet saistaudu un taukaudu proporcija indivīdiem var atšķirties.

Piena dziedzera duktolobulārā sistēma sakārtota segmentos vai daivās, ko var vizualizēt, ievadot kontrastvielu. Daiviņa kopā ar terminālu vadu veido terminālu duktālolobulāru vienību (terminal ductolobular unit - TDLU), kas ir piena dziedzera strukturālā un morfofunkcionālā vienība.

Daiviņas un vadu epitēlijs ir divrindu, sastāv no iekšējā (luminālā) epitēlija…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti