← Atpakaļ

Terapijas iespējas labdabīgas prostatas hiperplāzijas gadījumā

Joprojām ļoti aktuāla tēma vīriešiem ir dažādi urinēšanas traucējumi, kas izpaužas ar urinācijas biežuma, urīna strūklas stipruma izmaiņām un urīna daudzuma sadalījumu starp dienu un nakti. Daudzus gadus tika uzskatīts, ka galvenais iemesls ir labdabīga prostatas hiperplāzija (LPH). Pēdējā laika pētījumi liecina, ka ne vienmēr vainīga LPH, kas bieži var būt vien kā histoloģiska struktūra, bet iemesls var būt arī cita patoloģija.


Aktualitāte

Labdabīga prostatas hiperplāzija vīriešiem kā histoloģiska struktūra parasti sāk attīstīties pēc 30-35 gadu vecuma. Šī audu struktūra pacientam nerada nekādas sūdzības, tāpēc ārstēšana nav nepieciešama. Simptomātiska LPH sāk izpausties aptuveni 50 gadu vecumā. Tiek uzskatīts: ja visi vīrieši dzīvotu līdz 100 gadu vecumam, visiem būtu prostatas radīti urinācijas traucējumi.

Taktika šīs problēmas gadījumā atšķiras - īpaši pēdējā laikā, kad ir jauni farmakoloģiskie preparāti un jaunas ķirurģiskas tehnoloģijas, kā arī izmeklēšanas metodes, kas novērtē apakšējo urīnceļu stāvokli: urodinamika, urofloumetrija…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti