← Atpakaļ

Biežākās slimības ausu–kakla–deguna ārstu praksē vasarā

Lai gan tiek uzskatīts, ka ausu, kakla un deguna ārstiem aktīvākais darba laiks ir aukstajos gada mēnešos, kad ir augsts saslimstības līmenis ar augšējo elpceļu infekcijām, loriem darba netrūkst arī vasarā. Vasaras mēnešiem sava specifika – karsts laiks, caurvēji un/vai kondicionieri, līdz ar to krasas temperatūras svārstības, kā arī atvaļinājuma prieki – peldēšanās. Vasarai raksturīga saslimšana – ārējās auss ejas iekaisums. Otra biežākā saslimšana ir tonsilīts un tā komplikācija paratonsilārais abscess.


Ārējās auss ejas iekaisums (ottitis externa circumscripta/diffusa)

Viens no biežākajiem ausu sāpju iemesliem vasarā ir ārējās auss ejas iekaisums. To provocē karstais laiks, svīšana un peldēšanās, kā arī ausu tīrīšanas paradumi – vates kociņu izmantošana auss ejas tīrīšanai. Vidējā ārējās auss ejas iekaisuma incidence ir 4 uz 1000 iedzīvotājiem, vidēji 3–10% otorinolaringologa pacientu ārsta palīdzību meklē tieši ar ārējās auss iekaisumu, 80% gadījumu ir vasarā, kad ir silts un mitrs (pēc ASV datiem). [1] Kopumā ārējās auss ejas iekaisumus (ottitis externa) var iedalīt:

  • akūts lokāls auss ejas iekaisums – ārējās auss ejas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti