← Atpakaļ

Lasīšana elektroniskajā vidē un acu veselība

Rietumu sabiedrībā vairs nav iedomājama diena bez datora un citu elektronisku ierīču izmantošanas profesionālām un privātām vajadzībām. Tāpēc jāatceras arī par datora izraisītām blakusparādībām, visbiežāk tieši datora redzes sindromu. Tas var ietekmēt ne tikai acu komfortu, bet arī darba spējas un darba ražīgumu. Spriežot pēc pētījumu rezultātiem, 64–90% datorlietotāju ir saskārušies ar kādu no redzes simptomiem, piemēram, acu nogurumu, galvassāpēm, acu diskomfortu, sausas acs problēmu, redzes dubultošanos un neskaidru redzi, skatoties tālumā pēc ilgstošas datora lietošanas.


Kā labāk lasīt tekstu: datorā vai papīra formātā?

Datora redzes sindroms ir kompleksa acs un redzes problēma, kas rodas, strādājot ar datoru. Acu simptomi ir astenopija, akomodatīvas un konverģences grūtības un sausa acs. Ar datora redzes sindromu saskaras vairāk nekā 90% cilvēku, kas strādā ar datoru. Šā pētījuma mērķis bija salīdzināt acu simptomus, lasot tekstu datorā un papīra formātā. Pētījuma laikā tika salīdzināti acu simptomi uzreiz pēc uzdevuma veikšanas. Pētījumā piedalījās 30 jauni cilvēki bez redzes problēmām. Dalībniekus sadalīja divas grupās: viena grupa lasīja tekstu datora ekrānā, otra grupa lasīja drukātu tekstu papīra…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti