Veic grozījumus zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā

Veselības Ministrija . | 2012. gada 24. jūlijs

Šodien, 24.jūlijā, Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais grozījumu projekts zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtībā*. Grozījumu projektā iestrādāta virkne pasākumu, kas paredzēta Mātes un bērna veselības uzlabošanas plānā 2012.-2014.gadam.

Noteikumu projekts paredz ar šā gada 1.augustu visām grūtniecēm nodrošināt iespēju saņemt vakcināciju pret gripu ar 50% izdevumu kompensāciju. Savukārt, no šā gada 1.septembra visi recepšu medikamenti grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā līdz 42 dienām tiks kompensēti 25% apmērā, savukārt, bērniem līdz 2 gadu vecumam – 50% apmērā, ja nav noteikta diagnoze ar citu kompensācijas apmēru. Tāpat no šā gada 1.novembra tiks uzsākta zāļu kompensācija neauglības ārstēšanai 100% apmērā. 

Jau ziņots, ka valdība vienojusies par 1,1 miljona latu piešķiršanu Mātes un bērna veselības uzlabošanas plāna 2012.-2014.gadam realizācijai šogad, kas paredz papildu izmeklējumus grūtniecēm, neauglības diagnostiku un ārstēšanu, kā arī daļējai medikamentu kompensāciju grūtniecēm un bērniem līdz 2 gadu vecumam. Kopumā šā pasākumu plāna ietvaros 2012.gadā zāļu kompensācijai ir tiks novirzīti 96,5 tūkstoši latu. 

Tāpat grozījumu projektā paredzēts šogad palielināt arī  finansējumu zāļu kompensācijai individuālām personām no 2% līdz 3% no kopējiem zāļu kompensācijai piešķirtajiem līdzekļiem, tādējādi nodrošinot vairāk pacientiem iespēju saņemt nepieciešamos medikamentus.

*Ministru kabineta noteikumi Nr.899 „Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība”

Uz augšu ↑