← Atpakaļ

Polineiropātijas II daļa: praksē biežākās iegūtās polineiropātijas un to pārvaldība

Iepriekšējā numura rakstā bija vispārīgs polineiropātiju raksturojums, to diagnostikas un ārstēšanas principu apkopojums. Šajā numurā aplūkotas specifiskas iegūtas neiropātijas – diabētiskas, imunoloģiskas, multifokālas motoras, toksiskas neiropātijas – raksturojums, diagnostikas un ārstēšanas iespējas.


Diabētiskās neiropātijas

Perifērās nervu sistēmas (PNS) bojājums ir viena no biežākajām cukura diabēta komplikācijām, kas attīstās gan insulinējama, gan neinsulinējama cukura diabēta gadījumā. Dažādi diabētisko neiropātiju varianti klīniski novērojami 15% pacientu, bet elektrofizioloģiski - ne mazāk kā pusei pacientu. Ir arī ziņojumi, kur atbilstīgi neiropātijas definēšanai izmantotajiem kritērijiem un metodēm neiroloģiskās komplikācijas minētas 10-90% cukura diabēta pacientu. Apmēram 8% pacientu polineiropātiju konstatē jau diagnozes noteikšanas brīdī, līdz ar slimības ilgumu un pacienta vecumu pieaug arī perifērās nervu sistēmas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti