← Atpakaļ

Biofarmaceitiskie līdzekļi jeb biozāles

Zāles bieži tiek uzskatītas par medicīniskās terapijas "mugurkaulu". Lielākā daļa zāļu ir mazmolekulāras organiskās vielas. Lai arī dažas zāles, piemēram, acetilsalicilskābe, sākotnēji tika izolētas no bioloģiska izejmateriāla, vairākumā gadījumu tagad tās tiek iegūtas ar ķīmiskās sintēzes palīdzību. Virkne medikamentu ražošanai nepieciešamo aktīvo vielu, piemēram, hormoni, asins produkti vai antibiotikas, tiek iegūti vai ekstrahēti no bioloģiska avota. Šādas zāles var saukt par farmaceitiskās biotehnoloģijas produktiem. Farmaceitiskās biotehnoloģijas produkts ir arī biofarmaceitiskie līdzekļi jeb biozāles - viena no ātrāk augošajām un daudzējādā ziņā aizraujošākām farmaceitiskās rūpniecības nozarēm.


Biofarmaceitiskie līdzekļi un farmaceitiskā biotehnoloģija

Kas īsti ir biofarmaceitiskie līdzekļi jeb biozāles (biopharmaceuticals)? Šādu terminu plaši lieto farmaceitiskajā literatūrā un speciālistu vidū, taču skaidras definīcijas nav ne farmācijas vārdnīcās, ne zāļu lietošanas uzraudzības iestāžu un pat ne ražotāju tīmekļa vietnēs. Termins "biofarmaceitiskie līdzekļi" radās 1980. gados, un to attiecina uz farmaceitiskajiem produktiem, ko iegūst ar mūsdienu biotehnoloģijas metožu palīdzību. Pie biozālēm pieskaita proteīnu dabas zāles, kas tiek iegūtas ar rekombinantās DNS (rDNS) tehnoloģijas jeb gēnu inženierijas metodēm vai -…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti