Vidzemes slimnīcā izmeklējumus nodrošina jaunais datortomogrāfs

Brila B. | 2013. gada 25. janvāris

Vidzemes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas nodaļā 24. janvārī svinīgi tika atklāts jaunais datortomogrāfs. Pasākumā piedalījās veselības ministre Ingrīda Circene, kas darba vizītē apmeklēja Valmieru. Kā savā uzrunā uzsvēra veselības ministre, moderna datortomogrāfa iegāde Vidzemes slimnīcā nozīmē kārtējo soli ceļā uz kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu, efektīvu izmeklējumu, tātad arī precīzu diagnostiku un ārstēšanu.

Ar jauno datortomogrāfu fonā (no kreisās): Ingus Supe, radiologs, Jānis Riža, diagnostiskās radioloģijas nodaļas vadītājs, Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, Ingrīda Circene, veselības ministre, Inga Ozoliņa, ārstnieciskā direktore, I

Vidzemes slimnīcas 2012. gada vērtīgākais (līguma kopējā summa ir 454 960 Ls) un ilgi gaidītais pirkums - 64 slāņu datortomogrāfs, šobrīd viens no modernākajiem Latvijas ārstniecības iestādēs, savā darba vietā tika nogādāts aizvadītā gada beidzamajā darbdienā. Pēc tam turpinājās personāla apmācība un aparāta testēšana. Iepriekšējais, vienslāņa datortomogrāfs, kurš kalpoja 10 gadus, bija fiziski un morāli novecojis, arvien biežāk to nācās remontēt un nepieņemt pacientus.

Kā pastāstīja Diagnostiskās radioloģijas nodaļas virsārsts Jānis Riža, jaunā datortomogrāfa izmeklējuma priekšrocības vispirms novērtē speciālisti - tas ir kvalitatīvāks izmeklējums un iespēja precīzāk noteikt diagnozi. Izmeklējuma laikā notiek cilvēka ķermeņa vai orgānu skenēšana, iegūstot šķērsgriezuma attēlu. Ar jauno datortomogrāfu skenēšana notiek ievērojami ātrāk un attēls ātrāk parādās uz ekrāna, saīsinot kopējo izmeklējuma laiku. Jaunais datortomogrāfs ļauj veikt arī tādus asinsvadu izmeklējumus, kādus nebija iespējams izdarīt ar veco, piemēram, izmeklēt galvas asinsvadus un nieru artērijas.

Foto: no Vidzemes slimnīcas arhīva

Uz augšu ↑