← Atpakaļ

Agrīna prostatas vēža diagnostika. Mūsdienu problēmas un iespējas

Priekšdziedzera vēzis (PV) ir viens no biežākajiem ļaundabīgajiem audzējiem vīriešiem. Šobrīd aktuāla problēma priekšdziedzera vēža ir agrīna diagnostika, t.i., gadījumi, kad digitāli rektāli prostata ir neizmainīta, bet aizdomas par malignitāti rada paaugstināts PSA līmenis asins serumā. Īpaši svarīga būtu agrīnā prostatas vēža diagnostika agresīva prostatas vēža slimniekiem, jo mirstību no prostatas vēža pārsvarā veido šie vēža gadījumi. Pētījumos pierādīts, ka ar mūsdienu vizualizācijas metodēm ir iespējams uzlabot audzēja lokalizāciju prostatā, savukārt tas ļauj tēmēti veikt biopsiju.


Agrīna prostatas vēža vizualizācijas metodes

Tēmētas prostatas biopsijas iespēja, salīdzinot ar pašreiz pārsvarā veiktajām sistemātiskajām biopsijām, var uzlabot prostatas vēža un, iespējams, arī agresīva vēža diagnostiku, principiāli mainot izmeklēšanas algoritmus un tādējādi optimizējot individuālu terapijas izvēli katram pacientam. Ideāla prostatas biopsija būtu tāda, kas atbilstu šādiem kritērijiem:

  • adekvāta prostatas vēža konstatēšana, tas ir, ļoti laba jutība;
  • precīza negatīvo biopsiju noteikšana, tas ir, nozīmīga negatīvā prognozes vērtība;
  • ierobežota klīniski nenozīmīgo prostatas vēžu noteikšana;
  • laba sakritība ar…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti