← Atpakaļ

Sirds ir viena, bet slimību daudz... Atskats uz ESC kongresu Amsterdamā

Gandrīz trīsdesmit tūkstoši dalībnieku no visas pasaules apmeklēja Eiropas Kardiologu biedrības ikgadējo kongresu, kas šogad no 31. augusta līdz 4. septembrim norisinājās Amsterdamā. Kongresā varēja iepazīties ar vairāk nekā 5000 prezentācijām gan par nesenu pētījumu rezultātiem, gan par jaunām klīniskām vadlīnijām, gan citiem ar ārstēšanu un aprūpi saistītiem jautājumiem.


30-1-thumbIeskats kardioloģijas attīstībā

Interesanta lekcija bija par vēsturi un to, kā attīstījusies kardioloģija. Kardioloģija ir visai jauna medicīnas nozare, modernās kardioloģijas dzimšanu datē ar 1903. gadu. Eugene Braunwald, viens no pazīstamākajiem kardiologiem pēdējos 50 gados, prezentēja desmit nozīmīgākos atklājumus un izgudrojumus kardioloģijā.

  • 1903. gadā tika veikts pirmais elektrokardiogrammas (EKG) pieraksts cilvēkam. Willem Einthoven no Nīderlandes dažādām novirzēm piešķīra burtus P, Q, R, S un T un aprakstīja elektrokardiogrammas izmaiņas saistībā ar dažādām sirds-asinsvadu slimībām.
  • Ķirurģijas rezidents Werner Forssman no Vācijas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti