← Atpakaļ

Holedoholitiāzes minimāli invazīvas ķirurģiskas ārstēšanas iespējas – holedohoskopija

Žultsakmeņu slimība ir viena no biežākajām kuņģa-zarnu trakta slimībām Rietumu populācijā. Simptomātiskas žultsakmeņu slimības (ŽAS) un komplicētas žultsakmeņu slimības ārstēšanā piedalās ne tikai ķirurgi, bet arī ģimenes ārsti, radiologi, gastroenterologi un pat reanimatologi. Novēlotu, komplicētu ŽAS formu ārstēšanai ir būtiska ietekme uz pacienta dzīves kvalitāti, ārstēšana saistīta ar ievērojamām izmaksām. Holedoholitiāze ir viena no biežākajām žultsakmeņu slimības komplikācijām, un ārstēšanas galvenais mērķis ir konkrementu evakuācija un žultsvadu drenējošās funkcijas atjaunošana.


Komplicētas žultsakmeņu slimības diagnostikā izmanto dažādas neinvazīvas (magnētiskās rezonanses holangiopankreatogrāfiju, datortomogrāfiju, endoskopisko ultrasonogrāfiju) un invazīvas (endoskopisko retrogrādo holangiopankreatogrāfiju) izmeklēšanas metodes, kas saistītas ar nozīmīgu komplikāciju attīstības risku, turklāt rutīnā rekomendētie izmeklēšanas un ārstēšanas algoritmi saistīti ar visai ilgstošu pacienta izmeklēšanu un atrašanos stacionārā. Attīstoties tehnoloģijām un minimāli invazīvās ķirurģijas iespējām, iespējams būtiski uzlabot komplicētas ŽAS agrīnu diagnostiku un ievērojami saīsināt ārstēšanās ilgumu. Viena posma…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti