← Atpakaļ

Kušinga sindroms. Repetitio mater studiorum est jeb atkārtošana ir zināšanu māte

Šajā klīniskajā gadījumā būtiski bija laikus atpazīt slimības simptomus un noteikt pareizu diagnozi, nepieļaujot ārstēšanas kļūdas, lai novērstu slimības progresēšanu un iespējamu letalitāti. Kušinga slimība ir grūti diagnosticējama, un, kā rāda šis klīniskais gadījums, arī pareizai, adekvātai ārstēšanai vienmēr ir kritiskais periods, kad mainās hipotalāma–hipofīzes–virsnieru ass regulācijas sistēma. Šīs slimības gadījumā pacienta nāves risks pēcoperācijas periodā ir lielāks nekā periodā pirms operācijas.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

Sūdzības un anamnēze

Paciente, 35 gadus veca, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā neatliekamā kārtā stacionēta šā gada 20. augustā ar hipotensiju un sūdzībām par sāpēm vēderā, sliktu dūšu, vemšanu, subfebrilu temperatūru. Neatliekamo palīdzību izsaukusi māte, ar kuru paciente dzīvo kopā, jo meita jau divas dienas neko nedzer, ir neadekvāta un dezorientēta.

Slimības anamnēze

Līdz 2006. gadam paciente praktiski vesela, kad ievēro, ka pakāpeniski palielinās ķermeņa masa (no 58 kilogramiem līdz 70 kilogramiem), pati uzskata - tāpēc, ka pārtraukusi barošanu ar krūti (dzemdības 2004. gadā)…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti