Žurnāli

FEBRUĀRA NUMURA SATURS

M. JAKUBOVSKIS: "Skaidrs, ka pats jaunais gads neko jaunu mums nav atnesis. Varam saliet laimes, cik gribam, sazīlēt, cik gribam, nekas nemainīsies, ja paši neko nedarīsim."

MĀRIS JAKUBOVSKIS

"Te der mums visiem labi zināmais Raiņa dzejolis, ko mana māte daiļrunas stundās deklamēja Latvijas laikā, tad tas derēja pēc padomju armijas ienākšanas, tad vācu laikā, un skolēni noteikti to skaita arī mūsu dienās: "Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs, tas nenāks, ja ļaudis to nevedīs."

Pavērosim zvirbulīti dabā, tam visu dienu jāknābā, lai izdzīvotu. Esot pat putnu sugas, kam, lai nenomirtu badā, jāapēd divreiz vairāk, nekā paši sver. Tā tik ir noņemšanās! Tos putniņus, kam paber graudiņus, izmanto pavisam citiem mērķiem, labākajā gadījumā - kā dekoratīvos, bet ziemā mēs to darām aiz žēlastības, tomēr lielākoties - lai apēstu. Tā ir mana atbilde uz redakcijas jautājumu par manu dzīves principu. Negribu, lai mani apēd. Man ļoti patīk ārpusdarba pasākumi, arī sportošana, bet - godīgi nesaprotu, kā ar to var tik daudz nodarboties, kā savā rakstā min Valters Stirna. Man tāds priekšstats, ka rezidentam jāstrādā 78 stundas nedēļā, lai kaut ko sasniegtu, sevi parādītu kā ļoti centīgu ārstu.Tā vismaz mana meita strādā rezidentūrā Iowa University hospital.

Labsirdīgi esmu apskaudis anesteziologus, reanimatologus, kardiologus viņiem nepieciešamo zināšanu dēļ, kas jāliek lietā uzreiz un profesionāli kritiskās situācijās. Visu cieņu anestezioloģei Birutai Mamajai, arī kardioloģei Aijai Mačai!

Kašķis - slimība, par kuru aizmirsti, ja nestrādā akūtās palīdzības klīnikā. Noteikti iesaku izlasīt.Ļoti labs un zināšanas sistematizējošs ir Jūlijas Zepas un Initas Buliņas raksts "Jaunumi ankilozējošā spondilīta diagnostikā un ārstēšanā". Man bija interesanti izlasīt arī Jāņa Sokolova rakstu par deguna blakusdobumu iekaisumiem un to komplikācijām - konkrēts, saprotams.

Piekrītu visam Kārļa Auškāpa teiktajam, viņš izprot mūsu profesijas būtību. Ir brīnumlabi, ja kādam esi vajadzīgs, ja tev lūdz palīdzību un ja tu spēj palīdzēt, - tā ir mūsu profesijas sūtība, tā ir Dieva dāvana. Ja pildi savu misiju no sirds, zinu - Dievs to atdara."

FEBRUĀRA SATURS

Medicīnas un farmācijas raksti

 • Akūta koronārā sindroma diagnostika un diferenciāldiagnostika. Aija Mača, Agnese Ūdre
 • Jaunumi ankilozējošā spondilīta diagnostikā un ārstēšanā. Jūlija Zepa, Inita Buliņa
 • Ziemas sporta traumas. Jānis Dobelnieks
 • Deguna blakusdobumu iekaisumi un to komplikācijas. Jānis Sokolovs, Jānis Sokolovs, Ilze Sokolova
 • Konservanti un āda. Renāte Zvejniece
 • Paplašinātā kardiopulmonālā atdzīvināšana bērniem. Biruta Mamaja
 • Nakts enurēze bērniem - ārstēšana un saistītie stāvokļi. Santa Pildava, Nataļja Bozotova
 • Jaunie antikoagulanti: pieredze un ieguvumi. Kārlis Trušinskis, Evija Miglāne, Ints Ūdris, Artis Kalniņš, Karīna Vernere, Santa Pildava
 • Kašķis. Svetlana Lugovska, Evija Ceriņa, Aiga Stāka
 • Kā palīdzēt pacientiem ar urīna nesaturēšanu.

Sabiedrības raksti

 • Dievs turēja manu roku. Intervija ar ginekoloģi Agniju Caunīti
 • Cik daudz veselīguma uztura bagātinātājos? Kādas izmaiņas nesīs jaunais Eiropas Komisijas regulējums par veselīguma norādēm?
 • Ar sniegu zobos un azartu sirdī. Kardioloģijas rezidents Valters Stirna par savu vaļasprieku - skijoringu
 • Aicinājums. Dailes teātra režisors Kārlis Auškāps par savām divām dzīves izvēlēm - medicīnu un teātri
 • Notikumu apskats. Lielcipari, sīkcipari... Doctus komentārs

 

Drukātais žurnāls nonāks lasītāju pastkastēs - no 6. līdz  8. februārim (atkarībā no piegādes reģiona).

Gribi lasīt šī numura rakstus portālā?

Tas ir iespējams! Visa mēneša garumā ik nedēļu portālā publicējam 3 rakstus no pēdējā žurnāla numura. Seko jaunākajām publikācijām portāla sadaļā "Doctus iesaka" vai arī pievienojies Doctus Twitter un Facebook sekotājiem!

Šā numura sabiedrības raksti pilnā apjomā tikai drukātajā žurnālā. Portālā piedāvājam lasīt fragmentus.

Uz augšu ↑