← Atpakaļ

Latvijas ginekoloģijas rezidente Bāzelē

Pagājušā gada rudenī jaunajai ginekoloģei IEVAI BAIDEKALNAI pavērās iespēja kādu laiku stažēties ginekoloģijas klīnikā Bāzelē. Rezidente tur guvusi pārliecību, ka Latvijas ārsti nestrādā sliktāk, taču ir jomas, kurās mēs varētu mācīties. Koleģiālās attiecības. Rezidenti ar nodaļas vadītājiem ir uz “tu”. Ieva smaidot teic, ka varētu nofilmēt un rādīt, kādas var būt attiecības darbavietā. Viņai ļoti simpātisks šķitis arī veids, kā ārsti komunicē ar pacientiem – viņi nenogurstoši ik jautājumu sīki izstāsta un paskaidro pacientam. Un tas nekas, ka varbūt jau ceturto reizi.


Ieva Baidekalna pie Cīrihes ezera

Kādi ceļi jūs aizveda uz Šveici, uz Bāzeli?

Gan skolas, gan studiju gados vienmēr esmu bijusi nemiera gars. Tā arī šoreiz izlēmu, ka jāpiesakās Bertrama un Kristapa Zariņu stipendijai. Rit mans rezidentūras gads ginekoloģijā-dzemdniecībā, sapratu, ka Latvijā kļuvis par šauru. Gribēju paskatīties, kā šīs lietas notiek citās valstīs.

Par stipendiju biju ļoti iepriecināta, jo studiju gados vienmēr uzskatīju, ka tikai izredzētie kļūst par šīs prestižās stipendijas laureātiem, tāpēc jo lielāka bija mana sajūsma, kad prof. D. Krieviņš piezvanīja un teica, ka viņam esot tikai viens jautājums! Stipendijas laureāti bijām trīs: es -…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti