← Atpakaļ

Psihoterapijas un farmakoterapijas kombinētas lietošanas iespējas psihisko traucējumu ārstēšanā

Pēdējā laikā arvien lielāku popularitāti gan ārstu, gan pacientu vidū iegūst farmakoterapijas un psihoterapijas kombinācija, kuras pārraudzību īsteno vai nu viens ārsts-psihiatrs ar zināšanām kādā no psihoterapijas novirzieniem, vai arī divi - ārsts-psihiatrs un psihoterapeits ar ārsta vai psihologa izglītību, kas labi orientējas psihiatrijā. Raksta mērķis ir parādīt, ka ar pētījumiem pamatota farmakoterapija un psihoterapija sekmīgi viena otru papildina, palīdzot pacientiem pārvarēt psihiskos traucējumus.


Psihisko traucējumu etioloģija

Vēl nesen psihisko slimību etioloģijas jautājumiem bija divas pamatpieejas - bioloģiskā un psihodinamiskā, starp kurām daži autori kategoriski nevēlējās saskatīt saistību, pārmērīgi psiholoģizējot slimības cēloņus vai redzot tikai ciešanu bioloģiskos iemeslus. Biopsihosociālā psihiatrijas modeļa pamatā ir fakts, ka psihisko slimību izcelsmē un ārstēšanā nozīme ir vairāku faktoru (bioloģisko, vides un izziņas) mijiedarbībai [Wright 2004, Wright and Thasi 1992]. Tātad arī ārstēšanai jābūt tādai, kas ietekmē visas šīs jomas. Biopsihosociālo modeli skat. 1. attēlā.Psihisko slimību etioloģijas biopsihosociālais modelis [2]

Psihisko traucējumu etioloģija mūsdienu

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti