← Atpakaļ

Pagatavot zāles aptiekā. Moderni, ne arhaiski

Daudzās Latvijas aptiekās zāļu gatavošana joprojām notiek tāpat kā pagājušā gadsimta 50.-80. gados. Arī topošie ārsti dermatoloģijas ciklā pasniedzējam norādījuši, ka izrakstīt pagatavojamus līdzekļus esot... arhaiski. Taču tā nebūt nav! Daudzās pasaules valstīs šī ir joma, kas attīstītās. Tiesa, viena piesta un svari mazā aptiekas telpā nav nākotne! Šī ir specifiska un ļoti interesanta joma - ar modernām receptēm un sastāviem. Vai tas ir vilciens, kurā ielēkt arī mēs varam mēģināt, ņemot vērā mazo populāciju un nepieciešamās materiālās un zināšanu investīcijas?


Pārtrūkušais pavediens

Kristīne Saleniece, farmaceite,  Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes docente

Farmaceite KRISTĪNE SALENIECE topošajiem farmaceitiem lasa lekcijas par zāļu formu tehnoloģijām, taču ir pamanījusi, ka ne visi jaunie ārsti ir gatavi izrakstīt recepti aptiekā pagatavojamām zālēm. Rūpnieciski ražoto zāļu formas gan viņiem ir zināmas, bet pietrūkst praktisko zināšanu un vēlmes izrakstīt aptiekā gatavojamas zāles.

Šajā ķēdē ir daudz saistītu posmu: ārsti, farmaceiti, pacienti, substanču ražotāji, to tirgotāji... Šī joma nosacīti stagnē, jo aptiekās gatavojamu zāļu receptes izraksta maz, tāpēc ka vienkāršāk ir ordinēt to, kas jau ir gatavs. Un neaizdomājas, ka varbūt devas neatbilst un ka var arī…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti