Žurnāli

JŪNIJA JAUTĀJUMS

Jautājam Rīgas Stradiņa universitātes šā gada absolventiem: kāds, jūsuprāt, ir mūsdienīgs, labs ārsts/farmaceits? Un vai nākotnē ir kas tāds, kas liek bažīties?

ARTŪRS BALODIS, RSU Medicīnas fakultātes 6. kursa students

Mūsdienīgs ārsts ir ar plašu skata loku, kas neaprobežojas tikai no Liepājas līdz Terehovai, bet sniedzas krietni tālāk. Prot apvienot gan izglītību, gan zinātni. Vai mūsdienīgam ārstam jāuzņemas Mātes Terēzes loma? Nez vai. Viņam jāprot saprotamā valodā komunicēt ar pacientu - vienkāršiem vārdiem izstāstīt vai uzzīmēt skicīti, kāpēc slimība radās un ko darīt tālāk. Cilvēkus, kas izvēlas studēt medicīnu, es iedalu trīs grupās. Pirmie grib glābt pasauli. Otrie grib apliecināt savas ambīcijas, viņiem pašiem ir kādas medicīniskas problēmas. Trešie ir cilvēki, kuru dzimtene ir tur, kur viņu naudas maks. Sevi redzu kaut kur pa vidu šīm trim grupām. Kļūstot par ārstu, es gribētu līdzināties... jā, man ir elks, precīzāk, izcils piemērs - tas ir mans tēvocis asoc. prof. Antons Skutelis; viņš mani atveda uz medicīnu. Nākotne mani nebaida. Uztraukties par to, kas nav noticis, ir tas pats, kas atmaksāt kredītu, ko vēl neesi paņēmis! (Smejas.)

ARTŪRS ANCĀNS, RSU Medicīnas fakultātes 6. kursa students

Pirmajā vietā ierindotu ārsta komunikācijas prasmes. Jo mūsdienās bieži dzirdam, ka ārstam nav bijis laika, kaut ko nav paskaidrojis, līdz galam izstāstījis, pacients pārpratis... Un cerētais ārstēšanas rezultāts izpaliek. Protams, labu ārstu raksturo zināšanas. Jābūt arī empātiskam un dabiski zinātkāram - proti, lasīt un gribēt ko jaunu uzzināt ne tāpēc, ka kāds liek un tā vajag, bet tāpēc, ka ir iekšējs dzinulis. Zinātkāri var stimulēt, nezinu, vai to var iemācīties. Gribu teikt lielu paldies visiem saviem skolotājiem, no katra kaut ko esmu mācījies! Kas satrauc? Hmm... neizbēgamās pirmās kļūdas, no kurām būs jāmācās. Ceru, ka tās būs iespējami mazas.

MARGARITA ŽUROMSKA, RSU Farmācija fakultātes 5. kursa studente

Pirmkārt, labs farmaceits ir izglītots un zinīgs farmaceits. Otrkārt, viņš prot sarunāties ar klientu un pamatot to, ko stāsta. Treškārt, māk un labprāt komunicē ar ārstiem. Manuprāt, katra jaunā farmaceita piemērs, uz ko teikties, ir docente Venta Šidlovska. Ļoti erudīta, izpalīdzīga, prot paskaidrot, ja kaut kas nav saprasts, viņai nav grūti stāstīt atkal un atkal. Darba piedāvājumu jaunajiem farmaceitiem netrūkst, un, pat ja pirmais darbs neizrādīsies sirdij tīkams - nekas, tā būs pieredze. Mēs esam kā bērni, kas ienāk lielajā dzīvē. Un tas ir interesanti!

Uz augšu ↑