← Atpakaļ

Ideju ģenerators un zibensnovedējs. Kāds ir labs vadītājs?

Personālvadības pētījumi liecina, ka cilvēku apmierinātība ar darbu ir atkarīga no tiešā vadītāja. Doctus šoreiz vaicāja tiešajiem vadītājiem – kā viņi sadzīvo ar vadītāja lomu un kāds ir labs vadītājs? Visi uzrunātie ārsti–vadītāji ir vienisprātis: labs vadītājs ikdienas darbu prot noorganizēt tā, ka viss norisinās arī tad, ja paša nav klāt un neatkarīgi no apstākļiem. Tajā pašā laikā viņš ir aizmugure savējiem: ir klāt, ja vajadzīgs padoms, vai ekstremālā situācijā kļūst par zibensnovedēju starp kolēģiem un administrāciju, kolēģiem un saērcinātu pacientu vai viņa tuvinieku. Labs vadītājs nekad nedomā, ka ir gudrākais, prot lūgt padomu kolēģim, kādreiz vaicā viedokli arī rezidentiem. Interesējas par padotajiem ne vien kā profesionāļiem, bet arī kā cilvēkiem. Un, protams, viņš ir ideju ģenerators, vilcējs.


KĀRLIS BICĀNS, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Gaiļezers” Neiroķirurģijas nodaļas vadītājsVadītājs nav superzvaigzne

RAKUS stacionāra "Gaiļezers" Neiroķirurģijas nodaļas vadītājs KĀRLIS BICĀNS domā: ja vadītājs nedēļu nav darbā, bet viss tik un tā notiek, tas ir viens no kritērijiem, ka vadītājs ir labs. Viņš ir pārliecināts, ka darba panākumu atslēga ir saliedēts un apzinīgs kolektīvs. Arī viņš pats daudz ko uztver ar smaidu un labsirdību. Tā ir vieglāk!

Kad pirms nepilniem pieciem gadiem mūžībā aizgāja klīnikas iepriekšējais vadītājs profesors Jānis Ozoliņš, bija nosacīta cīņa par to, kurš vadīs neiroķirurģijas nodaļu. Latiņa bija diezgan augsta un izvēle nez kāpēc krita uz mani. Es šajā nodaļā strādāju kopš…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti