← Atpakaļ

Ceļotāju veselība. Ko vērts atcerēties, dodoties ceļojumā?

Vasara ir brīvdienu un ceļojumu laiks. Katru gadu visā pasaulē cilvēki dodas vairāk nekā 900 miljonos ārvalstu ceļojumu. Ceļošana ir saistīta ne tikai ar atpūtu un patīkamu emociju gūšanu, bet arī ar veselības riskiem. Daudzi no šiem riskiem ir samazināmi, ievērojot piesardzības pasākumus pirms ceļojuma, tā laikā un pēc ceļojuma. Šajā rakstā atgādinām vispārzināmas lietas, ko atcerēties pašiem un ko ieteikt un atgādināt pacientiem pirms ceļojumiem. Lai visiem izdevušās brīvdienas!


Jūras slimība

80% cilvēku vismaz reizi dzīvē ir cietuši no jūras slimības jeb kinetozes. Sievietes no tās cieš divas reizes biežā nekā vīrieši, īpaši mēnešreižu laikā, arī bērni 3-12 gadu vecumā bieži cieš no jūras slimības.

Jūras slimība jeb kinetoze izpaužas kā reibonis, slikta dūša un, iespējams, arī vemšana, pārvietojoties ar automobili, laivu vai lidmašīnu. Parasti jūras slimība ir vieglā formā un nav nopietna medicīniska problēma. Simptomi ir viegli ārstējami, un, pat ja simptomus neārstē, tie izzūd īsu brīdi pēc transportlīdzekļa apstāšanās. Tomēr smagākos gadījumos var būt nepieciešama ārsta palīdzība.

Kinetoze rodas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti