Žurnāli

OKTOBRA numura saturs

E. Aleksejeva: "Lietus lāses, kas sitas pret palodzēm, vējš, kas liek matiem plīvot uz visās pusēm, lapas, kas izrotā kokus oranži sārti dzeltenās krāsās, un smarža... Smaržo pēc mitrām rudens lapām, pēc samtenēm, kas spītīgi turas pretī aukstajiem vakariem un turpina ziedēt. Šī smarža piepildīta ar vasarā uzkrāto enerģiju un jūtama ik rītu. Mani vienmēr fascinējis, ka, mainoties gadalaikiem, gaisā virmo specifiska smarža, kas mūs lēnītēm noskaņo pārmaiņām.

Elīna ALEKSEJEVAGaidāmajās pārmaiņās ievada arī kolēģes Dinas Sebres raksts, atgādinot gan par biežākajām alerģiju izpausmēm un iemesliem, tuvojoties rudenim, gan akcentējot aktualitātes profilaksē un ārstēšanā.

Vienmēr labprāt uzzinu par jaunākajām izmeklēšanas iespējām arī citās medicīnas jomās, tāpēc ar lielu interesi lasīju rakstu par prostatas vēža vizuālajām diagnostikas metodēm. Tomēr vēlreiz pārliecinos, ka cilvēka prātu, gadiem krāto pieredzi nevar apsteigt pat vissmalkākā tehnika, vienīgi ārsts ar savām zināšanām, strādājot komandā, var sa-sniegt vislabākos rezultātus.

Dažādas pārdomās rosina dr. Anitas Dresmanes stāsts par ārsta dzīvi Norvēģijā, vēlreiz atgādinot faktu, ka ārstniecības personu prestižs Latvijā ir zems. Par to liecina arī šā gada Latvijas Ārstu biedrības aptauja: 80 procenti ārstu uzskata, ka darbs netiek pienācīgi novērtēts. Tas diemžēl mudina daudzus labus speciālistus doties ārpus Latvijas labākas dzīves meklējumos.

Tomēr par spīti visam domāsim un dzīvosim pozitīvi! Paraudzīsimies uz bērniem, kā viņi priecājas, kad gumijniekos šļakstās pa rudens peļķēm!"

OKTOBRA NUMURA SATURS

Medicīnas un farmācijas raksti

 • Osteoporoze vīriešiem. Nepietiekami novērtēta,bet aktuāla problēma Latvijā. Gita Avotiņa, Dace Andersone, Inese Pavliņa, Ingvars Rasa
 • Alerģiskās problēmas rudenī. Dina Sebre
 • Agrīna prostatas vēža diagnostika: mūsdienu problēmas un iespējas. Vita Melne, Arta Strazdiņa
 • Perifēro artēriju slimība. Santa Pildava, Dainis Krieviņš
 • Sirds ir viena, bet slimību daudz... Atskats uz ESC kongresu Amsterdamā. Santa Pildava, Oskars Kalējs, Andris Skride
 • Herpes zoster infekcija. Svetlana Lugovska, Pauls Aldiņš, Uga Dumpis, Aiga Stāka
 • Plaušu vēža skrīnings ar mazas starojuma devas datortomogrāfiju. Kārlis Kupčs

Sabiedrības raksti

 • Ja satiekas Austrumu un Rietumu medicīna. Par Rietumu medicīnas un Austrumu medicīnas integrāciju – ārsti: E. Vasiļevksis, N. Nikolajevs, D. Misiņa, A. Tirāne, A. Srebnijs un matemātiķis A. Buiķis
 • Ķirurģija nemīl vājos. Intervija ar ķirurgu un psihoterapeitu Jāni Ozolu
 • Dabiskā sieviešu un medicīnas saikne? Sociālantropologa Klāva Sedlenieka skatījums
 • Piecsimt kilometru no Polārā loka. Ginekoloģes Anitas Dresmanes pieredzes stāsts par dzīvi un darbu Norvēģijā
 • Notikumu apskats. Kādā rudens vakara pauzē... DOCTUS komentārs

 

Drukātais žurnāls nonāks lasītāju pastkastēs – no 7. līdz 8. oktobrim (atkarībā no piegādes reģiona).

Gribi lasīt šī numura rakstus portālā?

Tas ir iespējams! Visa mēneša garumā ik nedēļu portālā publicējam 3 rakstus no pēdējā žurnāla numura. Seko jaunākajām publikācijām portāla sadaļā "Doctus iesaka" vai arī pievienojies Doctus Twitter un Facebook sekotājiem!

Šā numura sabiedrības raksti pilnā apjomā tikai drukātajā žurnālā. Portālā piedāvājam lasīt fragmentus.

Uz augšu ↑