← Atpakaļ

Sāpes ceļa locītavā bez traumas. Vai vienmēr osteoartrīts?

Celis ir lielākā locītava cilvēka ķermenī. Sāpes ceļos ir bieža sūdzība, kas var skart ikvienu cilvēku jebkurā vecumā, tomēr dažus cilvēkus ceļu problēmas skar vairāk nekā citus. Darba apstākļi, sporta vai brīvā laika aktivitātes, novecošana, atsevišķas slimības, piemēram, osteoporoze vai artrīts, palielina varbūtību, ka būs problēmas ar ceļiem. Sāpes ceļa locītavā ir problēma, kas reizēm risināma vairākiem speciālistiem kopā, tāpēc apkopojam divu speciālistu viedokli: reimatologa un fizikālās medicīnas ārsta.


Sāpes ceļa locītavā reimatologa skatījumā

(Dr. Jūlija Zepa)

Sāpes ceļa locītavā ir viena no biežākajām sūdzībām reimatologa ambulatorajā pieņemšanā. Šo sāpju iemesli var būt dažādi. Lai noteiktu diagnozi, ir būtiski vairāki aspekti - pirmkārt, tas ir pacienta stāsts, otrkārt, fizikālās izmeklēšanas dati, treškārt, laboratorijas un radioloģisko izmeklējumu dati.

Tātad vispirms ir pacienta stāsts jeb anamnēze. Ievācot anamnēzi, vienmēr jāatceras, ka pareizi ievākta anamnēze dod 50% no diagnozes. Ir vairāki jautājumi, uz kuriem ir ļoti būtiski saņemt atbildes:

  • sāpju raksturs - sāpes fiziskās slodzes (kādas?) laikā vai miera periodā…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti