Žurnāli

SEPTEMBRA aktuālais jautājums

Septembrī iznāk žurnāla Doctus 150. numurs (rit žurnāla 16. gads). Ko novērtējat žurnālā, kas patīk, kas atšķir?

Edīte VĪTOLAEDĪTE VĪTOLA, ģimenes ārste no Vidrižiem

Doctus ir kā mājas ēdiens. Kaut kas ļoti pierasts, pārbaudīts, garšīgs! Man ļoti patīk klīniskie gadījumi - katrs varam sastapties ar līdzīgu gadījumu, un žurnāls ļauj pa posmiem izsekot, kā to atšķetināt, uzzināt, kur sūtīt pacientu, kādu metodi izmantot. Klīniskie gadījumi jau veido mūsu praktisko dzīvi! Man ļoti patīk, ka Doctus raksta labā, vienkāršā valodā. Tā ir liela māksla - sarežģītas lietas izskaidrot vienkārši, tas nozīmē, ka attiecīgās specialitātes ārsts zina "drēbi". Ģimenes ārsts jau nav profesors astoņās specialitātēs, viņam jāzina viss - tikai vispusīgi. Ļoti labprāt lasu personību intervijas, par kolēģiem, kas aizbraukuši, viņu salīdzinošais, vērtējošais skats ir ļoti noderīgs. Un kā odziņa ir Doctus vāks - vienmēr šķiru vaļā un domāju, vai cilvēku uz vāka pazīstu. Man patīk, ka Doctus negaužas par dzīvi, raugās optimistiski. Nav augstprātīgs. Doctus garu raksturo dvēseliskums un draudzīgums.

Dainis KRIEVIŅŠDAINIS KRIEVIŅ#Š, Latvijas Universitātes profesors, Paula Stradiņa KUS Asinsvadu ķirurģijas nodaļa

Ja zināšanas gribam gūt augstā zinātniskā līmenī, tad meklējam savas specialitātes pasaules izdevumus angļu valodā. Savukārt Latvijas mēroga medicīnas žurnāls ir vērtīgs kā "popzinātnisks" izdevums - skatos sociāli, ko dara kolēģi, par ko raksta, kas notiek mediķu sabiedrībā. Medicīniski populārzinātniski mani interesē izlasīt, ko uzrakstījis, piemēram, dermatologs, jo, iespējams, dermatoloģijas pacientu savā ikdienā nesastapšu, bet, lasot šādu rakstu, savu redzesloku paplašināšu. Doctus starp visiem Latvijas "popzinātniski" medicīniskajiem žurnāliem izceļas ar to, ka ir vissirsnīgākais! Un tajā vienmēr ir strādājuši visprofesionālākie žurnālisti, kas mācējuši gudri veidot labu žurnālu!

Anatolijs DANILĀNSANATOLIJS DANILĀNS, Dr. habil. med., prof., gastroenterologs

Doctus, radies kā negaidīts bērns, pieaudzis izrādījies mediķiem ļoti vērtīgs "subjekts". Nešauboties varu teikt, ka vērtīgākā Doctus daļa ir klīnisko gadījumu apspriešana! Ir tik interesanti palauzīt galvu un atminēt klīniskās mīklas! Priecē, ka žurnālā publicētie raksti allaž ir augstvērtīgi - ataino pasaules aktuālo zinātnisko uzskatu. Žurnālam un tā kolektīvam vēlu veiksmi! Un būt derīgam nākamos 150 numurus! Kuru nu 150 numurus! 150 gadus!

 

Redakcijas komanda, sagaidot 150.numura iznākšanu sirsnīgi pateicas visiem lasītājiem un sadarbības partneriem.

Uz augšu ↑