← Atpakaļ

Bronhiālās astmas ārstēšana. Kā uzlabot pacientu līdzestību?

Astmas pacienta ārstēšanas mērķis ir laba astmas kontrole. Terapijas iznākumu nosaka pacienta stāvoklis, slimības smagums, izvēlētie medikamenti, inhalācijas paņēmiens un pacienta līdzestība terapijai. Regulāra inhalējamo pretiekaisuma medikamentu lietošana ar bronhodilatatoriem efektīvi novērš simptomus lielākajai daļai astmas pacientu.


Lai gan astmas medikamentu klāsts ir plašs, aizvien ir problēmas līdzestībā astmas terapijai. [1] Kaut arī astmas pacientu ārstēšana norit sekmīgi, daudzi no viņiem medikamentus nelieto tā, kā ordinējis ārsts. Ja ārsti un pacienti labāk izprastu faktorus, kas pasliktina pacientu līdzestību astmas terapijai, astmas kontrole varētu uzlaboties.

Līdzestība un to ietekmējošie faktori

Klīniskajos pētījumos lieto dažādus līdzestību raksturojošus terminus, piemēram, procentuāli izlietotās devas no ordinētajām vai procentuālās dienas ar adekvātu līdzestību. Konstatēts, ka līdzestība inhalējamo medikamentu lietošanā ir slikta, proti, 40-50% robežās…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti