← Atpakaļ

Hipersensitīvs pneimonīts

Hipersensitīvs pneimonīts vairāk uzskatāms par sindromu, jo skar gan alveolas, gan bronhiolas, gan plaušu interstīciju. Tā ir imunoloģiski noteikta atbildreakcija uz dažādu organisku vai mazmolekulāru ķīmisku vielu (haptēnu) atkārtotu inhalāciju. Atkārtotas un ilgstošas saskares gadījumā var veidoties neatgriezenisks plaušu bojājums.


Pirmais klīniskais gadījums

Sūdzības un anamnēzes dati

Pacients, 32 gadus vecs, stacionārā ārstējies no 2013. gada 18. aprīļa līdz 2. maijam. Zināms, ka pacients saslimis martā, kad parādījies klepus, viegls elpas trūkums slodzes laikā, ķermeņa temperatūra paaugstinājusies līdz 38,4 °C. Pacients ambulatori lietojis antibiotikas un bronhodilatatorus. Tomēr pacientam pieaudzis elpas trūkums, saglabājusies subfebrila temperatūra. Progresējoša elpas trūkuma dēļ un arī ar sāpēm krūtīs pacients 18. aprīlī devies uz Alūksnes slimnīcu. Pēc izmeklējumiem - EKG (slēdziens: negatīvi T viļņi V1-V6, ne-Q izmaiņas kreisā kambara priekšējā sienā)…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti