← Atpakaļ

Politraumas. Ķirurga taktika trulas krūškurvja traumas gadījumā. I daļa

Trauma ir biežākais nāves iemesls populācijā no 1 līdz 44 gadu vecumam un trešais (aiz aterosklerozes un onkoloģiskajām slimībām) biežākais nāves iemesls populācijā kopumā. [1; 2] Torakāla trauma ir tiešais nāves iemesls vidēji 25% traumas pacientu. [3] Trulas krūškurvja traumas (TKT) gadījumā var būt ievainotas visas struktūras krūškurvī.


Mirstība pēc videnes un lielo asinsvadu ievainojumiem, piemēram, aortas ievainojumiem, ir liela. Daudzi no cietušajiem mirst pirms nokļūšanas līdz slimnīcai un arī hospitālajā posmā. Daļu no šiem pacientiem varētu glābt, ja ieviestu vienotu taktiku visos traumas aprūpes posmos un attiecīgi izglītotu medicīnas speciālistus. Tas dotu iespēju savlaicīgi noteikt pareizu diagnozi un izvēlēties iespējami adekvātu ārstēšanas veidu. [4] Šo pacientu ārstēšanā būtisks ir vairāku disciplīnu komandas aprūpes modelis ar attiecīgu resursu piesaisti, kam mūsdienu apstākļos ir absolūti prioritāra un stratēģiska nozīme.

Traumas etioloģija un mehānisms

Kas ir

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti