← Atpakaļ

Ausu slimības. No ausu sēra līdz vestibulārai migrēnai

Cilvēka auss atbild par vienu no nozīmīgākajām maņām – dzirdi. Ausi līdzīgi citiem orgāniem var traumēt, tā var ciest no dažādām kaitēm un slimībām. Šajā rakstā piedāvājam informāciju gan par ausu slimībām un kaitēm, kas sastopamas gana bieži, bet par ko runā mazliet retāk, gan par pasākumiem, kādi būtu veicami, lai izvairītos no šīm kaitēm/slimībām, un kā rīkoties gadījumos, kad tomēr gadījies saslimt.


Ausu sērs

Ausu sēru producē auss kanāla dziedzeri. Lai gan zinātnieki nav pilnīgi pārliecināti, kāpēc ausu sērs veidojas, tomēr ir zināms, ka tas aizsargā no putekļu un citu mazu daļiņu nokļūšanas bungplēvītē un tās bojāšanas vai inficēšanas. Normālos apstākļos ausu sērs izžūst un izkrīt no auss kopā ar putekļiem un citiem netīrumiem. Ausu sērs veidojas ikvienam cilvēkam, bet tā daudzums un veids ir ģenētiski noteikts. Mazāki vai atšķirīgas formas ausu kanāli var apgrūtināt sēra dabisku izdalīšanos, tāpēc tas uzkrājas auss kanālā. Sēra uzkrāšanos var veicināt arī tā mehāniska ievirzīšana dziļāk auss kanālā. Sēra korķu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti