← Atpakaļ

Gonoreja – diagnostika, komplikācijas un terapija

Ikdienas dermatovenerologa praksē diezgan bieži pacienti ar gonokoku infekciju (īpaši, ja tā noris asimptomātiski vai ar minimālu simptomātiku) netiek pilnvērtīgi izmeklēti gan ārstu neinformētības dēļ par klīniskiem variantiem un slimības komplikācijām, gan nezinot par mūsdienu laboratoriskām izmeklēšanas metodēm.


Ir gadījumi, kad sievietei analīzēs no dzemdes kakliņa kanāla gonokokus neatrod, bet uretrā tos konstatē. Tādējādi daļai pacientu laikus nediagnosticē slimību un nesāk pretepidemioloģiskus pasākumus. Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra dati norāda uz pieaugošo gonokoku rezistenci pret antibiotikām, tāpēc ļoti svarīgi ir laikus atklāt gonokokus organismā, lai izvēlētos vispiemērotākos medikamentus ārstēšanai. Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka pēdējos trīs gados (2010.-2012.) saslimstība ar gonoreju uzrāda tendenci pieaugt: no 357 līdz 602 gadījumiem, t.i…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti