← Atpakaļ

Glaukoma un tās terapija mūsdienīgā izpratnē

Pēdējos 50 gados glaukomas definīcija mainījusies par gandrīz 180°. Pašreiz uzskata, ka glaukoma ir optiska neiropātija, ko raksturo tīklenes ganglionāro šūnu (RGC) un to aksonu progresējošs zudums. Tas rada neatgriezeniskas izmaiņas redzes nerva diskā un attiecīgi — izmaiņas redzes laukā.


Epidemioloģija un iemesli

Glaukoma ir viens no galvenajiem akluma cēloņiem pasaulē, tiek lēsts, ka 2020. gadā pasaulē būs 79,6 miljoni cilvēku, kas slimos ar glaukomu, un aptuveni 10 miljoni būs bilaterāli akli. Pat attīstītajās valstīs 50% glaukomas pacientu slimība ir nediagnosticēta [1], jo glaukoma ir asimptomātiska līdz pat vēlīnai stadijai, kad rodas redzes problēmas. Ir daudz hipotēžu par RGC bojāejas iemesliem, iepriekš glaukomu definēja kā slimību, ko izraisa paaugstināts acs iekšējais spiediens (IOP). Pašreiz ir skaidrs, ka paaugstināts IOP ir vērā ņemams glaukomas riska faktors, bet tas neizskaidro slimības būtību. Citi faktori…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti