← Atpakaļ

Alerģiskais rinīts. Patoģenēze, diagnostika un ārstēšana

Alerģiskais rinīts (AR) ir alergēnu ierosināts deguna gļotādas iekaisums. AR izpaužas ar vienu vai vairākiem simptomiem — aizliktu degunu, izdalījumiem no deguna, niezi un šķaudīšanu. Pēdējos gados konstatēts straujš saslimstības pieaugums, kura iemesls ir arvien pieaugošais atmosfēras piesārņojums, globālā sasilšana, tehnoloģiskais progress.


Aktualitāte

Vidēji astoņi no desmit pacientiem ar alerģisko rinītu saslimst līdz 25 gadu vecumam. Ievērojama nozīme ir iedzimtībai. Zēni ar alerģisko rinītu saslimst agrīnākā dzīves posmā, meitenes - pusaudža gados. Liela nozīme ir tam, vai bērnam bijusi saskare ar alergēniem grūtniecības periodā un pirmajos dzīvības mēnešos. Neadekvāti un nepietiekami ārstēts alerģiskais rinīts var izraisīt dažādas komplikācijas: bērniem tas var būt vidusauss iekaisums, pieaugušajiem - deguna blakusdobumu iekaisuma un polipu veidošanās. Turklāt klīniski pierādīts, ka AR būtiski var pasliktināt dzirdi, bet regulāri deguna blakusdobuma iekaisumi - veicināt…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti