← Atpakaļ

Bērnu svara izvērtēšana. Vai laiks pilnveidot atbilstīgi mūsdienu apstākļiem?

Bērnu aptaukošanās rādītāji strauji palielinās gan attīstītajās, gan attīstības valstīs, tāpat ir bērni, kam ir nepietiekams svars. Aptaukošanās ilgtermiņā būtiski ietekmē veselību un dzīvildzi. Kā pareizāk izvērtēt bērnus? Metodei jābūt lētai, viegli apgūstamai un ērtai praktiskajā darbā.


Ķermeņa masas indekss (ĶMI) ir plašāk lietotais un viens no lētākajiem svara novērtēšanas veidiem. Ārsti lieto gan Latvijas populācijā veidotu ĶMI izvērtēšanas skalu, gan vairākas starptautiskas ĶMI izvērtēšanas skalas: Starptautiskās aptaukošanās darba grupas (International Obesity Taskforce — IOTF) izveidotos barojuma sliekšņus, Pasaules Veselības organizācijas (PVO) izvērtēšanas standartus un ASV Slimību kontroles un novēršanas centra (Centers for Disease Control and Prevention — CDC) izstrādātos izvērtēšanas standartus. Kura no šīm skalām būtu piemērotākā, lai izvērtētu bērnus Latvijā?

Aktualitāte

Bērnu aptaukošanās pēdējās…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti