← Atpakaļ

Izlaušanās sāpes onkoloģijā un paliatīvajā aprūpē. Cik daudz mēs zinām?

Audzēja gadījumā sāpes nosacīti var iedalīt divās daļās: hroniskās jeb bāzes sāpēs un izlaušanās sāpēs. Līdz ar to terapijas sastāvdaļa būs hronisko jeb bāzes sāpju kupēšana, visbiežāk izvēloties ilgdarbīgus medikamentus ar 12, (24), 72 stundu iedarbību. Izlaušanās sāpju mazināšanai izmanto ātras un īslaicīgas darbības medikamentus.


Jebkurā gadījumā svarīga ir sāpju diagnostika, mehānismi, sāpju novērtējums (laiks un intensitāte), izlaušanās sāpju profils, individuāla pieeja, medikamentu izraisītu blakņu novēršana, terapijas efektivitātes dinamisks novērtējums. Uz virsraksta jautājumu "Cik daudz mēs zinām pa izlaušanās sāpēm?" var atbildēt šādi: "Zināšanas ir nepārtraukts, dinamisks izziņas process, ko pamato zinātniski pierādījumi un laba klīniskā prakse."

Bāzes sāpju raksturojums

Pacientiem ar audzēju vēlīnās stadijās vismaz divās trešdaļās gadījumu diagnosticē sāpes un vismaz 30% gadījumu to intensitātes diapazons mērāms no vidēji stiprām līdz izteiktām…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti