← Atpakaļ

Mīksto audu bojājumu profilakse un konservatīvā ārstēšana

Biežākās mīksto audu traumas ir muskuļu un saišu sastiepumi, muskuļu sasitumi, pārslodzes radītas traumas. Mīksto audu traumas klīniski raksturo sāpes, pietūkums, hematoma, kā arī funkciju zudums. [1] Pārslodzes radītās mīksto audu traumas ir tendosinovīti, sinovīti, ligamentīti, miozīti, bursīti.


Iedalījums

Pēc smaguma mīksto audu traumas iedala trīs pakāpēs.

  • I pakāpe - viegls saišu, muskuļu, muskuļu cīpslu sastiepums vai muskuļa sasitums, iespējams daļējs saišu plīsums bez locītavas nestabilitātes. Parasti sūdzības par sāpēm, pietūkumu un var būt neliels funkcionālo spēju ierobežojums. Skartajā locītavā ir iespējams noturēt svaru. Nenoslogojot bojāto struktūru, pacients sāpes parasti neatzīmē.
  • II pakāpe - vidēji smags sastiepums, kura dēļ var rasties daļējs saišu plīsums. Novērojams pietūkums, hematomas, sāpes kustoties, kas ierobežo kustības un muskuļu kontrakcijas. Apgrūtināta spēja locītavā noturēt svaru.
  • III pakāpe -…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti