← Atpakaļ

Podagra. Jaunākās atziņas par patoģenēzi, klasifikāciju un ārstēšanu

Zinātniskās publikācijās podagra tiek minēta kā akūta sterila iekaisuma piemērs, ko izraisa mijiedarbība starp urātu kristāliem un lokālo audu vidi. Tā ir kristālu depozītu slimība, ko izraisa pastāvīgi paaugstināts urīnskābes līmenis serumā, kas pārsniedz piesātinājuma līmeni un izraisa urātu kristālu veidošanos (aptuveni 404 μmol/l).


Laika gaitā analizēta ģenētiskās predispozīcijas un imūnās sistēmas nozīme iekaisuma procesa attīstībā podagras gadījumā. Tā ir pirmā bieži sastopamā poliģenētiskā slimība ar autoiekaisuma slimības molekulāro bāzi. Kā mēs definējam autoiekaisumu? Tas ir pret sevi vērsts iekaisums, kad lokālie faktori vietās, kas predisponēti slimībai, izraisa iedzimtās (dabiskās) imūnās sistēmas šūnu - arī makrofāgu un neitrofilo leikocītu - aktivāciju. Šā iekaisuma rezultātā veidojas mērķa audu bojājums. Iedzimtā jeb nespecifiskā imūnā sistēma (anatomiskās barjeras, bioloģiski aktīvās vielas un šūnu komponenti) pilda pirmās līnijas…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti