← Atpakaļ

HOPS: fenotipi, blakusslimības un jaunumi vadlīnijās

HOPS ir izplatīta, novēršama un ārstējama slimība, kam raksturīga pastāvīga elpceļu obstrukcija, kas parasti ir progresējoša un saistīta ar elpceļu un plaušu hronisku iekaisuma atbildreakciju uz ieelpotām kaitīgām daļiņām vai gāzēm. Tā ir viena no plašāk pētītajām elpceļu slimībām. Rakstā apkopoti jauni pētījumi un atziņas par HOPS.


Blakusslimību ietekme uz HOPS pacientu fiziskās slodzes toleranci

AVOTS: Lok Sze Katrina Li, Gillian E Caughey, Kylie N Johnston. The association between co–morbidities and physical performance in people with chronic obstructive pulmonary disease: a systematic review. Chronic Respiratory disease, 2014; Vol. 6: 3–13.

HOPS klīniskajā ainā dominē tādi simptomi kā dispnoja fiziskas aktivitātes laikā, samazināta fiziskās slodzes tolerance un simptomu pastiprināšanās, kuru dēļ nepieciešama hospitalizācija. Slimībai progresējot, dispnoja un atkārtotie uzliesmojumi pasliktina dzīves kvalitāti. Pacientiem ar HOPS bieži attīstās arī dažādas blakusslimības…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti