Pretepilepsijas medikaments pret neirodeģeneratīvām slimībām

Doctus . | 2015. gada 14. oktobris

Zinātnieki no Liverpūlas universitātes noskaidrojuši, ka labi pazīstams pretepilepsijas medikaments varētu būt noderīgs neirodeģeneratīvo slimību ārstēšanā.

 Neirodeģenerācija ir process, kura laikā notiek progresējošs nerva struktūras un funkcijas zudums. To sastop dažādu slimību gadījumā, piemēram, Parkinsona, Alcheimera slimības un Hantingtona horejas gadījumā. Šīs slimības šobrīd nav ārstējamas.

Šis medikaments, kas vieš cerību deģeneratīvo slimību pacientiem, ir etosuksimīds. Tas izmaina proteīnu defektīvu salocīšanos, agregāciju, kas notiek arī deģeneratīvo slimību gadījumā. Pētījumā medikamenta efekts ir pierādīts tārpu un zīdītāju neironos. Tiek plānoti tālāki pētījumi uz pelēm.

Tā kā sabiedrība ar katru gadu arvien vairāk noveco, neirodeģeneratīvo slimību sastopamība pieaug. Šis pētījums parāda, ka jau zināmiem medikamentiem iespējamas jaunas indikācijas, kas varētu atvieglot daudzu pacientu dzīvi.

AVOTS: Xi Chen, Hannah V. McCueF, Shi Quan Wong, Sudhanva S. Kashyap, Brian C. Kraemer, Jeff W. Barclay, Robert D. Burgoyne, Alan Morgan. Ethosuximide ameliorates neurodegenerative disease phenotypes by modulating DAF-16/FOXO target gene expression. Molecular Neurodegeneration, 2015; 10 (1) DOI: 10.1186/s13024-015-0046-3

Uz augšu ↑