← Atpakaļ

Probiotiku nozīme veselā kuņģa—zarnu traktā

Probiotikas ir viens no gastroenteroloģijas aspektiem, kas mūsdienās strauji attīstās. Kopš XX gadsimta sākuma, kad Iļja Mečņikovs pirmoreiz izteica domu, ka veselību varētu ietekmēt, mainot zarnu mikrofloras sastāvu, turpinās pētījumi par probiotiku izmantošanu, īpaši intensīvi pēdējo divdesmit gados.


Lielākā daļa probiotiku ir ar baktērijām bagātināti piena produkti, kas nopērkami veikalos un lietojami kā veselīga uztura sastāvdaļa (funkcionālā pārtika), vai uztura bagātinātāji — tabletes vai pulveri ar liofilizētām baktērijām, ko var iegādāties aptiekā. Tāpēc ar probiotikām saistītie pētījumi visbiežāk vērsti uz slimību profilaksi vai pašsajūtas uzlabošanu veseliem cilvēkiem ar traucējošiem, bet ne smagiem simptomiem. Probiotikas darbojas tieši un netieši, ietekmējot gremošanas trakta mikrofloru un zarnu imūno sistēmu. Probiotiku izmantošana slimību ārstniecības nolūkos prasa rūpīgus pierādījumus klīniskajos pētījumos…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti