← Atpakaļ

Pacients ar onkoloģisku slimību. Jautājumi un atbildes

Pacientus ar onkoloģiskām slimībām un to izraisītām sāpēm ģimenes ārsta praksē sastop ik dienas. Kā rīkoties dažādās situācijās, kā palīdzēt pacientam cīnīties ar sāpēm un nogurumu? Rakstā apkopotas ģimenes ārsta sagatavotas praktiskas situācijas, kuras risināt palīdz onkologs—ķīmijterapeits.


1. situācija

Pacientei 48 gadi. Diagnosticēts Ca gl. mammae dx. Magnētiskajā rezonansē apstiprinātas meta-stāzes kakla un torakālajos skriemeļos. Ultrasonogrāfiski un datortomogrāfijā apstiprinātas metastāzes aknās.

Subjektīvi: paciente pastāvīgi cieš izteiktas sāpes kaulos, starp lāpstiņām, sprandā un plecos, izteikts nespēks, nogurums, apetītes zudums.

Objektīvi: paciente vāja. Ikteriskas gļotādas un āda. Palpējot aknu mala 4—5 cm zem ribu loka, izteiktas sāpes starp lāpstiņām, sprandā, plecos, miega traucējumi. Asinsspiediens 100/80 mmHg, pulss 70 ×/min. Pacientei izrak-stīts Tramadol 100 mg × 3, Dolphorin 100 mkg/st., plāksteris ik pēc

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti