← Atpakaļ

2. tipa cukura diabēta medikamentoza ārstēšana

2. tipa cukura diabēts ir hroniska vielmaiņas slimība, ko raksturo insulīna rezistences sindroms un traucēta insulīna sekrēcija no bēta šūnām vai arī abu šo faktoru kombinācija. Raksturīgākā pazīme ir hroniska hiperglikēmija, kas ir arī galvenais cēlonis cukura diabēta vēlīno komplikāciju attīstībai. Cukura diabēts joprojām ir galvenais akluma, hroniskas nieru mazspējas, netraumatisku apakšējo ekstremitāšu amputāciju cēlonis diabēta pacientiem.


Starptautiskās Cukura diabēta federācijas dati liecina, ka 2013. gadā pasaulē ar cukura diabētu slimoja 382 miljoni cilvēku. Latvijā 2013. gadā  - apmēram 80 000 cilvēku. [1]

Dzīvesveida pārmaiņas ir pamatu pamats cukura diabēta gadījumā, ko iesaka daudzas starptautiskās vadlīnijas. Tās nozīmē uztura principu ievērošanu, regulāras fiziskas aktivitātes, ķermeņa masas samazināšanu, un tikai tad, ja netiek sasniegts glikētā hemoglobīna (HbA1c) mērķis < 7%, tiek sākta farmakoloģiska ārstēšana. Šobrīd cukura diabēta ārstēšanā izmanto daudzas medikamentu grupas, kas īsumā raksturotas šajā rakstā.

Biguanīdi

Biguanīdi - fenformīns…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti