← Atpakaļ

Politraumas. Hemodinamiski nestabils pacients ar iegurņa traumu. III daļa

Pēdējos gados aktualizējusies diskusija par smagu iegurņa lūzumu ārstēšanu. No visiem politraumas pacientiem var izdalīt īpašu pacientu grupu ar mehāniski nestabilu iegurņa lūzumu un nestabilu hemodinamiku traumas dēļ. Viens no problēmjautājumiem iegurņa traumas gadījumā ir neatliekama politraumas pacientu hemodinamiskā stabilizācija un ārstēšana.


Šai pacientu grupai jāpievērš īpaša uzmanība, medicīnas personāla rīcībai jābūt profesionālai un ātrai. Smaga agrīna asiņošana vai sekas no ilgstoša šoka un masīvām asins pārliešanām ir galvenais šo pacientu nāves iemesls. Šo grupu apzīmē ar terminu "smaga iegurņa trauma", kas definēta kā iegurņa trauma kombinācijā ar būtisku mīksto un neirovaskulāro audu, uroģenitālās sistēmas, iekšējo dobo orgānu bojājumiem iegurņa reģionā. Pašlaik nav vienotu vadlīniju par šādu pacientu ārstēšanu, diemžēl šāda veida traumu biežums sasniedz 3-10% no visiem iegurņa lūzumiem un šo konkrēto pacientu grupai ir ievērojami lielāka mirstība -…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti