← Atpakaļ

Tikagrelora lietošana akūta koronāra sindroma gadījumā

Duālā antiagregantu terapija ar aspirīnu un klopidogrelu jau vairāk nekā desmit gadu bijusi akūta koronāra sindroma (AKS) ārstēšanas stūrakmens. Tomēr no 2012. gada Eiropas Kardiologu biedrības vadlīnijas pacientiem ar AKS rekomendē klopidogrela vietā izmantot jaunos P2Y12 receptoru blokatorus — tikagreloru vai prasugrelu.


Šiem medikamentiem ir ātrāks darbības sākums, lielāka efektivitāte un spēcīgāka trombocītu inhibīcija, salīdzinot ar klopidogrelu. [1] Tā kā prasugrels Latvijā pašlaik nav pieejams, šajā rakstā apskatīsim tikai vienu no jaunajiem P2Y12 receptoru blokatoriem - tikagreloru - un tā lietošanu akūta koronāra sindroma gadījumā. Endotēlija bojājuma gadījumā tiek aktivēti trombocīti: tas notiek gan plīstot vai erodējot aterosklerotiskajai pangai, gan angioplastijas laikā veicot stenta implantāciju koronārajās artērijās. Aktivācijas procesā tiek iesaistīti vairāki trombocītu aktivācijas agonisti, piemēram, trombīns, tromboksāns A2 un adenozīna…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti