← Atpakaļ

Ilgstošas darbības medikamenti

Farmakoterapijas galvenais princips — katram pacientam jāizraksta vispiemērotākās zāles, proti, ar vislielāko efektivitāti un ar vismazāko blakusparādību risku. Ir daudz medikamentu ar tādu pašu aktīvo vielu un devu, tomēr ar atšķirīgu iedarbību un lietošanas veidu.


Mūsdienīgas zāļu tehnoloģijas radījušas ilgstošas darbības zāļu formas, kas palīdz sasniegt labāku terapeitisko efektu, bet lietošanu padara vienkāršāku un līdz ar to uzlabo pacientu līdzestību. Ilgstošas darbības medikamenti ir zāļlīdzekļi, kas jālieto vismaz divreiz retāk, salīdzinot ar tradicionālām medikamentu dozēšanas formām. [1] Zāļu klīniskais efekts korelē ar zāļu koncentrāciju asins plazmā (skat. 1. attēlu). Terapeitiskās darbības platums;  tūlītējas darbības  medikamenta iedarbībaZāļu klīniskais efekts izpaužas, sasniedzot minimālo efektīvo koncentrāciju, bet, pārsniedzot maksimālo efektīvo jeb drošo koncentrāciju, sāk izpausties nevēlamie un toksiskie blakusefekti. Intervālu starp šīm…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti