← Atpakaļ

Polinoze. Kā ģimenes ārsts var palīdzēt?

Alerģiskais rinīts ir imūnsistēmas aizsargreakcija pret alergēnu, visbiežāk tie ir ziedputekšņi vai putekļu ērcītes, kas, nokļūstot elpošanas  sistēmas vai acu gļotādā, izraisa iekaisumu. Rakstā uzmanību pievērsīsim sezonālajam rinītam, jo pie durvīm jau klauvē pavasaris — un tāpat arī polinozes nomocīts pacients pie ģimenes ārsta kabineta.


Aktualitāte

Ir divu tipu alerģiskie rinīti:

  • sezonālais rinīts jeb polinoze (siena drudzis) - izpausmes raksturīgas noteiktos gadalaikos, parasti pavasarī, kad sāk parādīties pirmie ziedputekšņi;
  • rinīts bez raksturīgas sezonalitātes - simptomi izpaužas cauru gadu, tos izraisa tādi ierosinātājfaktori kā putekļu ērcītes, pelējums, dzīvnieku epitēlijs. [7]

Diemžēl alerģisks rinīts nav slimība, kas ietekmē tikai degunu un tā ejas. Pārsvarā tas ir iekaisīgs stāvoklis, kas var skart arī tālāko elpceļu sistēmu, iesaistot visu elpošanas traktu: deguna dobumu, paranazālos sinusus, rīkli, balseni, bronhus, plaušas utt.

Tā ir ļoti bieži konstatējama…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti