← Atpakaļ

Gadījums nospēlēja. Dr.med. Vilnis Dzērve-Tāluts

Ik rītu viņam patīk atnākt uz savu ziemas dārzu. Meditācijas ziemas dārzs — tā viņš to sauc. Pa logu redzams mežs, blakus mazdēla bungas, kas ietikušas fotogrāfijā. It kā nejauši. Dr. med. Vilnis Dzērve–Tāluts, atskatoties uz dzīves gājumu, vērtējoši saka: liela nozīme bijusi gadījumam. Pasmaida, ka šo novērojumu varēšu izmantot kā caurviju motīvu.


VILNIS DZĒRVE–TĀLUTS, klīniskais fiziologsVai nu tikai gadījums būtu izceļams kā veiksmīgas zinātnieka karjeras stūrakmens? Kopš 1977. gada medicīnas zinātņu doktors Vilnis Dzērve-Tāluts strādā Latvijas Kardioloģijas institūtā, sākumā par fizioloģijas nodaļas vadītāju, vēlāk par direktoru, ir vadošais pētnieks. Viņa vadībā Latvijas Kardioloģijas institūtā tika izveidota speciāla medicīniski diagnostiskās aparatūras būves laboratorija, kur aprobētas dažādas novitātes, piemēram, izveidots tolaik pirmais aparatūras komplekss neinvazīvai perifērās asinsrites novērtēšanai. V. Dzērve-Tāluts ir vairāk nekā divsimt zinātnisku publikāciju autors. Tagad piedalās vairākās valsts…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti