E-veselības nedēļas atklāšanā Rīgā piedalīsies Igaunijas prezidents

Doctus . | 2015. gada 14. aprīlis

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess (Toomas Hendrik Ilves) šī gada 11.maijā savas vizītes ietvaros Rīgā piedalīsies Eiropas lielākā e-veselībai veltītā pasākuma E-veselības nedēļa 2015 atklāšanā. Uzrunas tajā teiks arī Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas drošības komisārs Vitenis Povils Andriukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis) un Latvijas Republikas veselības ministrs Dr. Guntis Belēvičs.  

 IT risinājumu ieviešana veselības aprūpē - lēnāka, nekā citās nozarēs

Komentējot situāciju e-veselībā Eiropā, prezidents Ilvess uzsver, ka veselības aprūpe informācijas tehnoloģiju (IT) risinājumu ieviešanas ziņā vismaz par desmit gadiem atpaliek no citām industrijām. „Citu nozaru pieredze rāda, ka IT risinājumi var ievērojami papildināt vai pat pilnībā mainīt esošās sistēmas. Ieviešot dažādus IT risinājumus gan preventīvajā veselības aprūpē, gan ārstniecības pakalpojumu nodrošināšanā, mēs varam uzlabot pacientu labklājību, kā arī veselības aprūpes sistēmu kopumā," uzsver Tomass Hendriks Ilvess.

Igaunija e-veselības ieviešanā ir viena no vadošajām valstīm Eiropā. 2014.gadā publicētais Eiropas Komisijas pētījums par e-veselības attīstību Eiropas Savienības (ES) valstīs[1] liecina, ka  elektroniskā informācijas aprite veselības aprūpē   Igaunijā par 40% pārsniedz ES vidējo līmeni. Igaunija ir starp tām ES valstīm, kur visplašāk tiek izmantota e-recepte (100% pārklājums), kā arī ierindojas aktīvāko e-veselības sistēmas izmantotāju vidū slimnīcu segmentā (63% slimnīcu izmanto e-veselības risinājumus).

E-veselības nedēļa Rīgā - 2015.gada lielākais e-veselībai veltītais pasākums Eiropā

E-veselības nedēļa norisināsies no 2015.gada 11.līdz 13.maijam izstāžu kompleksā „Ķīpsala", piedaloties augsta līmeņa amatpersonām, veselības aprūpes un IT industrijas pārstāvjiem no visas pasaules. Veselības aprūpes speciālisti varēs mācīties no pasaules labākās prakses piemēriem par tehnoloģiju iespējām palielināt ikdienas veselības aprūpes efektivitāti, uzlabot ārstēšanu un glābt dzīvības. Ārstniecības iestāžu IT vadītāji varēs iepazīties ar citu valstu pieredzi par finansiāli efektīviem IT risinājumiem,  to iepirkumiem un potenciāliem finansēšanas modeļiem. Savukārt tehnoloģiju uzņēmumi varēs iepazīstināt citu valstu  pārstāvjus ar savu produkciju un satikt augsta līmeņa lēmumu pieņēmējus.

"Pasākumā aicinātas piedalīties visas 28 ES dalībvalstis, un mēs esam gandarīti par augsta līmeņa kontaktu dibināšanas iespējām. Eiropas Komisijas zaļā grāmata par m-veselību, kā arī „big data"jeb lielo datu sniegtās iespējas veselības aprūpē ir tikai daži no tematiem, kas tiks apspriesti maijā, Rīgā. Šis pilnīgi noteikti ir nozīmīgākais e-veselības pasākums šogad," uzsver HIMSS Europe viceprezidente Kristīna Rūsena (Christina Roosen). 

Latvijas IT klasteris: šoreiz pasaule ierodas pie mums

„Dalība E-veslības nedēļā ir unikāla iespēja ikvienam Latvijas IT uzņēmumam, kas izstrādā e-veselības risinājumus, demonstrējot paveikto potenciālajiem klientiem no visas pasaules," norāda Aiga Irmeja, Latvijas IT klastera izpilddirektore, uzsverot,  „visbiežāk dalība šāda līmeņa pasākumos prasa lielas investīcijas, jo, piedaloties izstādēs ārvalstīs, uzņēmumam jādomā ne tikai par sevis prezentēšanu, bet jārisina arī loģistikas jautājumi. Šoreiz pasaule ierodas pie mums un tas ir liels ieguvums visai nozarei. "E-veselības nedēļas ietvaros tiks prezentēts Latvijas nacionālais stends, vietējie IT uzņēmumi piedalīsies semināros un konferencēs.

[1] "European Hospital Survey - Benchmarking Deployment of eHealth services - Country Reports for 28 EU Member States, Iceland and Norway"

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti