Žurnāli

UZ APRĪĻA NUMURA VĀKA

Valda Stalte, endokrinoloģe Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, privātpraksē

 Medicīnā strādā: 35 gadus

Svarīgākie punkti darba dzīvē: "1980. gadā pirmie kursi endokrinoloģijā - klīnikas Gaiļezers 4. nodaļā, ko vada Aivars Galviņš. 1985. gadā endokrinoloģijas divu mēnešu kurss Minskā. 1998. gadā diabēta un uztura mācības kurss Bāzeles universitātes klīnikā, kur diabēta nodaļu toreiz vadīja slavens profesors Villijs Bergers. Un vēl daudzi mītiņi un kongresi, kas dod iespēju gūt neatsveramu pieredzi profesijā un ļauj tuvāk iepazīt kolēģus kopējos piedzīvojumos."

Ārpus darba: "Agrāk ārpus darba ziemas mēnešos nodarbojos ar kalnu slēpošanu. Pēdējos divus gadus pēc autoavārijas galvenā nodarbe ir rehabilitācija.  Zinu, cik svarīga ir vingrošana un cik grūti ikdienā sevi motivēt to darīt katru dienu, bet, ja to dara, tad rezultāts ir fantastisks. Savu dienu sāku ar kafijas krūzi un vingrojumu kompleksu, jo zinu: ja sāp, tad - paradoksāli - pēc vingrošanas sāpes mazinās."

Dzīves princips: "Uzskatu, ka ik saruna ir vērtība, galvenais - prasme ieklausīties  un sadzirdēt, tad ieguvējas ir abas puses. Priecājos par spēju darba laikā intensīvi strādāt un veidot labu vidi ap sevi: jo labākā vidē dzīvojam, jo veselīgāki esam. Pēc negadījuma vados pēc principa - pirms katra darba koncentrēties, bet nesteigties."

Uz augšu ↑