E-veselības līdera balva - dāņu portāla vadītājam

Doctus . | 2015. gada 12. maijs

"E-veselība sniedz pacientiem lielākas pilnvaras savas veselības pārvaldībā. E-veselība paaugstina kvalitāti un sniedz labākas iespējas ārstēšanā," pēc Eiropas e-veselības līdera balvas saņemšanas sacīja Morten Elbæk Petersen, Dānijas e-veselības portāla "Sundhed.dk" vadītājs. Balvu pasniedza Rīgā notiekošās "eHeatlh Week 2015" ietvaros.

Morten Elbæk Petersen

"Sundhed.dk" ir portāls, kas sniedz iespējas pacientiem un veselības aprūpes speciālistiem piekļūt datiem, atrast informāciju un sazināties dažādos veidos.

Kā uzvēra balvas pasniedzēji, organizācija HIMSS, dāņu sabiedrības veselības portāls un tā sniegtās iespējas ir unikālas ne tikai uz Eiropas fona, bet visas pasaules kontekstā.

Šāda portāla izveides dzinējspēks ir bijis tā līderis un izpilddirektors Morten Elbæk Petersen, kurš tika raksturots kā personība ar augstām ambīcijām, līdera dotībām un lielisku spēju redzēt un izsapņot nākotnes vajadzības. Viņš portālā bijis galvenais dzinējspēks kopš tā izveides pirms 13 gadiem.

20% Dānijas iedzīvotāju šo portālu izmanto katru mēnesi, tas ik mēnesi piesaista arvien vairāk jaunus lietotājus, ik mēnesi pārspēj iepriekšējos apmeklējumu rekordus. Portāls ir sekmīgi spējis apvienot visas veselības aprūpes iesaistītās puses, ne tikai palīdzot iedzīvotājiem, bet arī samazinot Dānijas veselības aprūpes tēriņus.

Portāla izpilddiroktors, galvenais idejas attīstītājs un līderis Morten Elbæk Petersen, saņemot balvu, pateicās par pagodinājumu un apliecināja, ka balva dod iespēju vēl vairāk popularizēt un izplatīt vēstījumu, ka e-veselība ir sniedz pacientiem lielākas pilnvaras savas veselības pārvaldībā. Viņš pauda parliecību, ka e-veselība paaugstina kvalitāti un sniedz labākas iespējas ārstēšanā.

Doctus ir eHealth Week oficiālais mediju partneris.

 Foto: eHealth Week 2015 publicitātes foto

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • Aspirīns primārajā profilaksē: vajadzīgs individuāls izvērtējums

  Doctus . | 2020. gada 20. februāris

  Jaunākās primārās profilakses vadlīnijas iesaka lietot aspirīnu indivīdiem ar augstu primāro kardiovaskulāro notikumu risku, ja viņi ir vecumā no 40 līdz 70 gadiem, bet ne tiem, kuriem ir pāri 70 gadiem. Tomēr cilvēkiem pēc 70 gadu vecuma kardiovaskulāro notikumu risks ir daudz augstāks nekā pirms 70 gadu vecuma. Lasīt visu

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu