← Atpakaļ

Pacientu subjektīvais diskomforts 1,5 T kodolmagnētiskās rezonanses laikā

Tarasova A., Dundurs J. | 2015. gada 16. maijs

Mūsdienās medicīna spērusi milzīgu soli uz priekšu. Visās valstīs, kā attīstītās, tā arī jaunattīstības, paplašinās ārstēšanas un diagnosticēšanas iespējas [1,2]. Viena no diagnostikas virzieniem ir radioloģiskā diagnostika, kas mūsdienās ļauj atklāt nopietnas saslimšanas agrīnajās stadijās un glābt lielāku pacientu daļu.


Diemžēl pieaug ne tikai organiskās etioloģijas slimību skaits, bet arī psihoemocionālās dabas saslimšanas, kas ietekmē cilvēka vispārējo stāvokli. Ikdienas spriedze stipri iespaido cilvēka zemapziņu un attīstās tādi psihoemocionālie traucējumi kā ģeneralizēta trauksme, bezmiegs, panikas lēkmes, kā arī dažādas specifiskās fobijas: klaustrofobija, sociofobija, arahnofobija u.c. [3,4] Cilvēki, kuriem ikdienā ir augsts bazālā stresa līmenis, nonākot vēl lielākā stresa situācijā, šajā gadījumā kodolmagnētiskās rezonanses izmeklējumā ( MRI), nespēj adekvāti izturēt šo diagnostisko izmeklējumu. Pētījumos noskaidrots, ka lielākā daļa MRI…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti