Rīgā atklāj e-veselības nedēļu

Doctus . | 2015. gada 11. maijs

11. maijā, Rīgā izstāžu kompleksā Ķīpsala tika atklāts šā gada lielākais e-veselībai veltītais pasākums Eiropā „E-veselība 2015", tā laikā plānota augsta līmeņa konference „Es un mana veselība – nojaucot robežas".

eHealth Week 2015 svinīgā atklāšana

"E veselība 2015" nedēļas ietvaros Rīgā no 28 Eiropas Savienības valstīm pulcējušies vairāk nekā 1200 e-veselības eksperti un izstādē pārstāvēts 81 dalībnieks.

Atklājot konferenci, Latvijas veselības ministrs Guntis Belēvičs sacīja, ka šī gada e-veselības nedēļas centrālā diskusijas tēma ir pacienta iesaiste savas veselības aprūpē un profilaksē, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas iespējas. Viņš aicināja ikvienu smelt iedvesmu un iepazīsties ar informācijas tehnoloģiju risinājumu izstādi, jo tā ir šāda veida lielākā izstāde Eiropā.

Eiropas Komisijas Veselības un pārtikas drošības komisārs Vitenis Povils Andriukaitis (Vytenis Povilas Andriukaitis) savukārt uzsvēra, ka šādi pasākumi ir ļoti noderīgi, lai dibinātu kontaktus, apmainītos ar pieredzi un zināšanām. Viena no problēmām, kas jārisina, ir iedzīvotāju novecošanās – līdz 2016. gadam 30% Eiropas iedzīvotāju būs sasnieguši pensijas vecumu. Tas ir papildu spiediens Eiropas valstu budžetiem, un būs vajadzīgi dažādi risinājumi, tostarp izmantojot elektroniskās tehnoloģijas.

"HIMSS dažādās valstīs apkopotā statistika liecina, ka ar platiem soļiem virzāmies uz kopējo mērķi, lai Eiropas slimnīca būtu gatavas lietot informācijas tehnoloģijas,” tā šodien atklāšanas konferencē sacija HIMSS prezidents un izpilddirektors H.Stīvens Lībers (H. Stephen Lieber). Viņš pastāstīja, ka tiks pasniegtas arī balvas astoņām slimnīcām, kas sasniegušas būtisku progresu šajā jomā.

E-veselības augsta līmeņa konferencē piedalās Eiropas Savienības dalībvalstu politikas veidotāji un īstenotāji, veselības nozares pārstāvji, kā arī  informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) izstrādātāji. Konferences mērķis ir apvienot visus veselības nozarē iesaistītos partnerus, lai pilnvērtīgi analizētu e-veselības un veselības aprūpes procesu pilnveidošanas aktuālākos jautājumus. Plānots diskutēt par pacientu iesaistes svarīgumu ārstēšanas procesā, kopīgi meklēt kvalitatīvāko risinājumu ES dalībvalstu sadarbībai, kā arī iepazīties ar jaunākajām tendencēm IKT risinājumu jomā.

Žurnāls DOCTUS un portāls DOCTUS.lv ir e-veselības nedēļas oficiālais mediju partneris.

Foto: Doctus

 

Uz augšu ↑
Chain

Saistītie raksti

 • Ko eHealth Week nedēļas ietvaros vērts dzirdēt Latvijas mediķiem?

  Doctus . | 2015. gada 8. maijs

  No 11. Līdz 13. maijam Rīgā norisināsies Eiropā lielākais e-veselības notikums - E-veselības nedēļa 2015 (eHealth Week 2015). Tā notiks izstāžu kompleksā „Ķīpsala”, piedaloties augsta līmeņa amatpersonām, veselības aprūpes un IT industrijas pārstāvjiem no visas pasaules.  Lasīt visu

 • E-veselība – ar mīnusiņiem un plusiņiem

  "E-veselība ir problēmjautājums jau no 2003. gada, beidzot tuneļa galā redzam gaismu," konferencē "Veselības aprūpes aktualitātes 2013" sacīja veselības ministre Ingrīda Circene. "Informācijas tehnoloģijas ārstniecības iestādēs tiek lietotas, bet sistēma ir ļoti sadrumstalota." IT speciālisti jokoja: e-veselības mīnusa zīme būtu jānomaina uz plusu, varbūt tad e-veselības ieviešana ritētu raitāk. Kādas ir galvenās problēmas un kādas - nākotnes tendences šajā jomā? Lasīt visu

 • E-veselību bremzē vecā domāšana

  “Esam viena no nedaudzajām valstīm Eiropā, kam nav ieviesta e-veselība,” atzīst DITA GABALIŅA, veselības ministres padomniece IT jautājumos. Un izsaka cerību, ka informācijas elektronisku apriti Latvijas medicīnā visnotaļ piedzīvosim 2016. gadā. Tas gan nenozīmē, ka medicīniskajā dokumentācijā pavisam iztiksim bez pierakstiem uz papīra. Piemēram, izdrukātas recepšu veidlapas būs ilgāku laiku – līdz visas aptiekas būs e-veselības tīklā. Tāpat D. Gabaliņa norāda, ka e-veselība visvairāk prasa vecās domāšanas maiņu – sistemātisku pieeju, kas nepieļauj, ka informācija pazudusi, aizmirsta pierakstīt, ievadīt. Un e-veselība nekādi nejauksies ārsta arodā, kas reizē ir zinātne un māksla. Lasīt visu